2015 m. birželio 7 d., sekmadienis

Grūdėtosios varškės ir obuolių blyneliai

Vasara atėjo ir prasidėjo... Braškių sezonas. Nors šie blyneliai ir be braškių, bet kiek esu juos kepusi visada patiekiu su uogomis ir visiškai nesvarbu kokiomis, kadangi dabar braškių sezonas, tai jos į mano lėkštę ir "keliauja" pirmiausia. Daug daug braškių :) Esu ne vieną, ir ne du kartus kepusi šiuos blynelius, jie nėra eiliniai blyneliai, jie arba patiks, arba ne. Svarbiausia turite mėgti grūdėtą varškę, nes ji šiame patiekale dominuoja, jeigu jos nemėgstate tuomet šis receptas ne Jums. Turbūt pastebėjote, kad kartais, kai kuriuose receptuose trūksta konkretumo, todėl pagaminusi visuomet pasižymiu, ką ir kaip gaminau, kas ir kaip man netiko. Kartais pagalvoju ir kodėl knygose, žurnaluose ar kitur rašydami žmonės patingi receptuose surašyti aiškiau, juk niekas jų neskubina, o jeigu rašo tik todėl, kad parašyti, tai nelabai ir naudinga, ypač tiems, kurie tik pradeda "draugauti" su virtuve. Kai tik pradėjau gaminti, supratau, kad teks patirti ir nusivylimų virtuvėje ne dėl mano įgūdžių stokos, o ir todėl, kad žmonės iš kurių tikėjausi išmokti paprasčiausiai nesuteiks išsamios informacijos, kuri padės man mokytis. Aš gerbiu visus žmones, kurie kuria ir stengiasi dėl kitų, ir galbūt jie rašydami tiesiog nepagalvoja, kad kažkam bus sudėtinga juos suprasti, todėl ir stengiuosi po visais receptais parašyti savo pastebėjimus, nusivylimus, nepasisekusius dalykus ir ką aš daryčiau kitaip jeigu gaminu pagal nurodytą receptą pirmą kartą, arba ką pakeičiu gamindama jau ne pirmą kartą. Jeigu esate įgudę virtuvės šefai, tikrai pastebėjimų Jums jokių neprireiks, bet man, viskas praverčia kas suteikia naujų žinių, todėl ne tik skaitantiems šiuos receptus rašau, bet ir sau, kad viskas būtų vienoje vietoje. Jeigu Jums perskaičius receptą kyla klausimų, vistiek pabandykite pagaminti pagal jį, man dažniausiai jau gaminant viskas pasidaro aišku savaime, o jeigu ne, tuomet kitam kartui turiu galimybę mokytis iš padarytų klaidų. Pas mane virtuvėje visada yra paprastas pieštukas ir lipnūs lapeliai, kai gaminu susirašau savo pastebėjimus, patikėkite antrą kartą darant receptą daug paprasčiau ir lengviau procesas gamybos vyksta, galbūt todėl mano knygų puslapiai pilni lipnių lapelių :) Šis receptas buvo ne išimtis, kai kažkada senai senai gaminau pirmą kartą, man tai visai nepriminė net blynų, o labiau keptus obuolius su šiek tiek tešlos, todėl dabar visuomet pasižymiu kas gi ne taip su tais receptais būna.
Nepamirškite šiandien pasveikinti tėvelių, nes Tėvo diena, iškepkite Jiems gardžių blynų ir palepinkite, jie tikrai to nusipelnė.


3 kiaušiniai
300 g grūdėtosios varškės
90 g miltų
3 vidutinio dydžio obuoliai
3 šaukštai cukraus
Žiupsnelis druskos
Cinamono
Sviesto arba aliejaus kepti

Išplakite kiaušinius ir sumaišykite su grūdėtąja varške. Įberkite miltų, druskos, cukraus, cinamono ir viską gerai išmaišykite. Į tešlą sudėkite nuluptus pjaustytus obuolius. Iš paruoštos tešlos iškepkite gražius rusvus blynelius.


Skanaus!


Mano pastebėjimai:

1. Kiaušinius išplaku tik šiek tiek, kol trynys susimaišo tolygiai su baltymu ir atsiranda mažų burbuliukų.
2. Miltus naudoju įprastus kvietinius, bet juos persijoju. Nepatingėkite ir visuose kepiniuose juos persijokite, tiek pyragams, tiek ruošdami tešlą duonai, tiek ir blynams. 
3. Jeigu obuoliai labai saldūs galite cukraus berti mažiau, nes ne visi mėgsta saldžius blynus, aš mėgstu, todėl beriu kiek nurodyta. Cinamono beriu 0,5 arbatinio šaukštelio, jeigu mėgstate šį prieskonį galite berti ir daugiau, bet man jo aromato užtenka.
4. Obuolius pjaustau itin mažais kubeliais - turėkite omenyje, kad jie nepakeis savo formos!! Blyneliai kepa labai trumpai, todėl kokius sudėsite į tešlą tokius ir turėsite. Tarkuoti obuolių nerekomenduočiau, nes sutarkavus išsiskirs sultys (jeigu obuoliai sultingi) ir tešla bus skysta, tuomet reikėtų didinti miltų kiekį. Jeigu dėl kažkokių priežasčių manote, kad pavyzdžiui, Jūsų vaikai nevalgys blynų su obuoliais, tai keiskite juos kriaušėmis, galite ir vietoje jų dėti pjaustytas braškes ar tarkime mėlynes. Jeigu keisite rūgštesniais vaisiais arba uogomis, nepamirškite ir cukraus kiekį padidinti.
5. Ne visada prireikia 3 obuolių, nes kiekvienas savaip supranta vidutinio dydžio obuolys, tad aš kartais dedu 3 - jeigu jie būna mažesni už vidutinius, kartais 2. Daugiau negu 3 tikrai nereikia dėti. Jeigu turite didelį obuolį užteks ir 1. Kartą sudėjau 3 obuolius, nei didelius, nei mažus, tai buvo labiau panašu ne į blynus, o tiesiog keptus obuolius, mat tešlos buvo per mažai palyginus su obuoliais. Todėl geriau jau įdėkite šiek tiek mažiau obuolių, nei per daug.
6. Tešla būna tirštoka, 1 šaukštas = 1 blynelis. Nepamirškite gerai įkaitinti keptuvės, o kai jau kepsite blynelius sumažinkite ugnį.
7. Receptas nurodo, kad iš tešlos kiekio bus 20 blynelių. Na, tai priklauso nuo to, kiek tešlos Jūs naudosite vienam blyneliui iškepti. 
8. Patiekti galite ir su grietine, ir su uogienėmis. Kas Jums labiausiai patinka. Man skaniausi jie su šviežiomis uogomis, bananais ir natūraliu jogurtu. 



Recepto šaltinis: Knyga - Lengvi receptai I.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą