2015 m. balandžio 19 d., sekmadienis

Citrinų ir apelsinų gėrimas

Balandis švaros ir įvairių talkų metas. Kada dažniausiai visi nusivalo langus? Balandį. Kada dažniausiai daromas pavasarinis garderobo patikrinimas ir spintose atliekamas daiktų rūšiavimas? Balandį. O po visų darbų būtinai reikia save apdovanoti! Visiškai nesvarbu ar tai bus gabalėlis skanaus ir puraus pyrago, ar gardi naminė pica, ar gaivus ir pavasariškos spalvos gėrimas. Kas gali būti paprasčiau ir greičiau, nei sumaišyti kelis produktus ir štai jau galima atsipūsti, ištiesti kojas ant sofutės ir lėtai gurkšnojant ilsėtis po sunkaus darbo. Tikra atgaiva ir kūnui, ir sielai - Naminis citrinų ir apelsinų limonadas. Be to, vargu ar daug žmonių, kurie mėgtų valgyti vieną citriną, o jeigu ir mėgsta, tai tikrai tą daro retokai, nors vaikystėje dažnai sukrimsdavau keletą riekelių šio geltonojo gėrio, bet vis įmerkdavau į cukrinės indelį, nes jeigu reikėtų man ją vieną suvalgyti, tai nenustotų po kūną lakstyti šiurpuliukai nuo rūgštumo. Tikrai nesu iš tų žmonių, kurie citrinas valgo kaip riešutus ir Jiems nė motais jos rūgštumas. Taigi, jeigu Jūsų namuose dažnai galima rasti citrinų ir apelsinų, ir esate gaivių gėrimų mėgėja (-as) pirmyn! Recepto proporcijas nesunkiai galite keisti, vandens pilti daugiau, sulčių išspausti papildomai ir turėsite gėrimą kelioms dienoms, tai patikėkite daug naudingiau ir skaniau, nei pirktiniai limonadai. Jeigu norite saldesnio varianto, galite cukraus kiekį padidinti, ar sumažinti citrinų sulčių kiekį, nes pagal originalų receptą gaminant tikrai jaučiasi maloni rūgštelė, šiek tiek eksperimentavau šiuo klausimu, mano pastebėjimai kaip visada po receptu. 


1 litras vandens
100 g cukraus
200 ml citrinų sulčių
100 ml apelsinų sulčių

Nedideliame puode užvirinkite vandenį, suberkite cukrų ir virkite ant silpnos ugnies, tol kol jis ištirps. Atvėsinkite.
Į indą, kuriame darysite gėrimą, supilkite per tankų sietelį perkoštas citrinų ir apelsinų sultis, paruoštą sirupą ir išmaišykite.


Skanaus!


Mano pastebėjimai:

1. Verdančiame vandenyje cukrus labai greitai ištirpsta, todėl kai jis užvirs galite išjungti ugnį ir įbėrus cukrų išmaišyti. Galite šį cukraus užpilą pasigaminti iš vakaro, tuomet jis šaldytuve puikiai bus atvėsęs.
2. Man 200 ml citrinų sulčių išgauti prireikė 3 citrinų, bet jos nebuvo itin didelės, tad labai priklauso nuo jų dydžio ir žinoma sultingumo. 100 ml apelsinų sulčių išspaudžiau iš 2 apelsinų, bet tai irgi priklauso nuo jų dydžio ir sultingumo, nes kartais apelsinai būna sausoki. Aš spaudžiau su sulčiaspaude, bet galite naudotis ir rankine sulčiaspaude citrusiniams vaisiams.
3. Antras punktas, tai pagal originalų receptą gamintas gėrimas, o dabar šiek tiek apie eksperimentus, keičiau šiek tiek proporcijas citrusinių vaisių sulčių. Bandžiau 100 ml citrinų - 100 ml apelsinų, citrinos jaučiasi vis dar tik jau sušvelnėja skonis. 100 ml citrinų - 150 ml apelsinų, citrina praktiškai jau lieka antrame plane, apelsinas jaučiasi intensyviau. 200 ml citrinų - 100 ml apelsinų ir 150 g cukraus, šiek tiek saldžiau, bet citrina jaučiasi taip pat kaip originaliame variante. Taigi išvada tokia, kad galite keisti proporcijas ir kiekvieną kartą gausite vis šiek tiek kitokį skonį, tačiau man asmeniškai skaniausia buvo, kai cukraus papildomai buvo įdėta, mat saldžiau ir labiau primena limonadą, o Jūs taip pat išbandykite įvairius variantus ir atraskite, kuris Jums skaniausias. Galbūt pasirinksite vietoj citrinų su greipfrutais išbandyti, šio varianto dar nebandžiau, bet tikrai išbandysiu ir galėsiu papildyti savo pastebėjimus.
4. Perkošti šiuos vaisius reikia, todėl kad šis gėrimas kaip limonadas, o limonade kaip žinoma drožlių nėra, tačiau jeigu tik norite galite palikti jas.
5. Dar vienas pastebėjimas toks, kad jeigu ilgai paliekate stovėti šį gėrimą prieš pilstydami į taurės ar stiklines išmaišykite, mat sultys nusėda dugne.
6. Vasarą į šį gėrimą - limonadą galite pridėti ledukų, bus dar gaiviau. 
7. Stiklines puošiau cukrumi - visiškai nesudėtingas procesas, tiesiog prieš pildami gėrimą į taures, jų viršų įmerkite į aliejų, o tuomet į cukrų. Galbūt yra ir kitų būdų, taip cukrų "priklijuoti" prie stiklinės, bet aš dar jų neatradau :)




Recepto šaltinis: Žurnalas - Lengvi patiekalai, 2014 m. 05 mėn.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą